عکس صفحه اصلی

توضیحات جامع

معرفی دوره

فتح قله‌های دانش و برخورداری از بالاترین مرتبه‌ علمی در مهارت‌های مدیریتی و رهبری، تنها یک خیال نیست، بلکه‌ واقعیتی است در دسترس‌تر از همیشه. اگر می‌خواهید در کسب‌و‌کار خود یک رهبر باشید، و نه فقط یک مدیر، اگر مشتاق به ایجاد تغییر و تحول در سازمانتان هستید، اگر خواهان پیشتاز بودن در یک زمینه تجاری هستید و اگر آینده‌نگری و توسعه دانش و بهره‌گیری از استانداردهای بین‌المللی در حوزه مدیریت برایتان در اولویت است، شرکت در دوره پسا دکتری مدیریت کسب‌وکار یا POST DBA را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

دوره POST DBA در بالاترین سطح مدیریت کسب‌و‌کار قرار دارد و برای افراد به‌ویژه مدیرانی طراحی شده است که می‌خواهند از طریق پژوهش و تحقیق، کسب‌و‌کار خود را در بازارهای داخلی و بین‌المللی در بالاترین سطح قرار دهند.

با توجه به اینکه مدیران و دانش‌آموختگان حوزه‌های مختلف مدیریت پس از اتمام تحصیل خود از فضای آموزشی فاصله می‌گیرند و همچنین در روزگاری که همه‌ چیز به سرعت در حال تغییر است؛ آموزش و بازبینی مداوم در علوم و شیوه‌های مورد نیاز برای مدیران و صاحبان کسب‌وکار نیازی انکار‌ناپذیر است. دوره POST DBA فرصت مناسبی است برای به‌‍‌روزرسانی موضوعات کلیدی مدیریتی برای دانش‌آموختگان دوره‌های دکتری، چرا ‌که این موضوعات، از کسب‌وکارهای بین‌المللی گرفته تا تحقیقات مدرن و فناورانه، گستردگی دارد. استراتژیست‌ها و تصمیم‌گیرندگان سازمان‌ها، مدیران ارشد شرکت‌ها و متخصصان و کارشناسان حوزه مدیریت تحول و نوآوری، با شرکت در این دوره قادر خواهند بود عملکرد بهتر و حرفه‌ای‌تری در تدوین استراتژی‌ها داشته باشند و نیز در سطوح مدیریتی، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های دقیق‌تری را به اجرا گذارند و در تعیین اهداف کلان سازمان و کسب‌وکار دقت عمل بیشتری به خرج دهند.

این دوره به منظور تاثیرگذاری هرچه بیشترِ بر آموخته‌های دوره DBA و یا دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاهی طراحی شده و تفکر و دیدگاه‌ مدیران را در مورد روندهای مدیریت کسب‌وکار توسعه داده و دانش و درک دانش‌پذیران این دوره را از موضوعات کلیدی مدیریت، به چالش می‌کشد و با انجام بازنگری در آنها و به روز رسانی‌های مقتضی در مباحث نظری و عملی، ایشان را تبدیل به خبره‌ترین مدیران متخصص در زمینه کاری خود می‌کند.

مدیریت طرح کسب‌وکار، مدیریت بازرگانی و روش‌های امروزی آن، آشنايی با بازار كالاها و سهام، اصول و فنون مدیریت سرمایه، نحوه بوجود آوردن تفکر استراتژیک، آینده‌نگاری و آینده‌پژوهی، اصول و روش‌های تحقیق کمّی و کیفی، مسئله‌یابی و حل مسئله، تحلیل سیاست‌های اقتصاد داخلی و بین‌الملل، مهارت‌های نوین رهبری و انواع شیوه‎های مدرن بازاریابی و جذب مشتری، همه و همه موضوعاتی هستند که در دوره Post DBA تحت بررسی قرار می‌گیرد.

دستیابی به علم و توانایی تجزیه و تحلیل مفاهیم نظری متناسب با کسب‌وکار خود ، روش‌های کارآمد تحقیق و پژوهش، مدیریت بحران و انجام اقدامات استراتژیک، پیش‌بینی شرایط آتی محیط‌های درون و برون سازمانی، از ویژگیهای گذراندن این دوره می‌باشد. همچنین فارغ‌التحصیلان دوره POST DBA واجد شرایط احراز مشاغل گوناگون ملی و بین‌المللی خواهند بود.


محتوا دوره

نام درس

ساعت

شیوه‌های پژوهش نوین

۱۶

سبک‌های نوین تحلیل کسب و کار

۲۰

روش‌های تحلیل پیشرفته بازار

۲۰

استراتژی‌های پیشرفته کسب‌و‌کار

۲۰

رهبری تغییر

۲۰

تصمیم گیری در شرایط عدم قطعیت

۱۶

تحول دیجیتال

۱۲

روش‌های نوین آینده‌نگاری

۲۰

تکنولوژی‌های نوین مالی

۱۶

عارضه‌‌‌‌‌‌یابی و بهبود سازمانی

۲۰

اقتصاد بین‌الملل

۲۰

پروژه پایانی

۵۰

مخاطبان دوره

  • رهبران و مدیران استراتژیک کسب‌وکارها
  • مدیران ارشد سازمان‌ها
  • صاحبان و مدیران استارتاپ‌ها
  • مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت

شرایط ورود به دوره

برای ورود به دوره داشتن شرایط زیر الزامی است:

  • داشتن مدرک دکترای مرتبط یا گواهینامه گذراندن دورهDBAاز مؤسسات آموزشی داخل یا خارج از کشور مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  • بررسی رزومه متقاضی
  • موفقیت در مصاحبه ورودی

ثبت نام