عکس صفحه اصلی
آمادگی آزمون IELTS

توضیحات جامع

معرفی دوره

دوره آمادگی آزمون آیلتس مخصوص افرادی است که می‌خواهند بر روی چهار مهارت‌ خود بیشتر تمرکز کنند. در واقع این افراد می‌توانند با ثبت نام در این دوره، تمامی روش‌های برقراری ارتباط با زبان انگلیسی را آموزش ببینند. همچنین اگر قصد مهاجرت و یا سفر دارید و مهلت کمی در یادگیری دارید، می‌توانید در دوره های آمادگی آیلتس زبان انگلیسی ثبت نام کنید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مهارت‌های خود را جهت شرکت در آزمون تقویت کنید.

انواع دوره های آمادگی آزمون آیلتس IELTS

دوره های آیلتس در موسسه پردیسان در دو بخش IELTS و Pre–IELTS برگزار می گردد.

Pre–IELTS

این دوره مخصوص آن دسته از متقاضیانی می باشد که نیاز به شرکت در آزمون IELTS دارند ولی از سطح زبانی مناسب برخوردار نیستند. این دسته از زبان آموزان بعد از انجام تعیین سطح در یکی از ترمهای بخش Pre–IELTS قرار می‌گیرند، تا به توانایی لازم جهت شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون IELTS برسند. منظور از توانایی لازم ، سطح زبانی Upper–Intermediate می باشد.

IELTS

مخصوص آن دسته از متقاضیانی می باشد که پس از انجام آزمون تعیین سطح در موسسه ، سطح علمی مناسب آنها برای شرکت در این دوره ها احراز شده است.

برنامه زمانبندی کلاس‌های این دوره به شرح زیر می باشد:
 دوره آیلتس به صورت گروهی در ۳ ترم برگزار می شود. که هر ترم شامل ۱۴ جلسه می باشد. این سه ترم پیوسته می باشد و متقاضیان بعد از گذراندن ۴۲ جلسه برای امتحان IELTS آماده می شوند. در پایان دوره، آزمون آزمایشی آیلتس برگزار می شود.

پس از شرکت در دوره آمادگی آیلتس چه بدست خواهید آورد؟

خواندن و تحلیل محتوای آموزشی آکادمیک و در نتیجه ارتقاء مهارت Reading

مهارت های Listening مورد نیاز برای آزمون آیلتس

گرامر پیشرفته و لغات صحیح برای رایتینگ اکادمیک

آگاهی از اشتباهات رایج در آزمون آیلتس و جلوگیری از آنان

دستیابی به نمره 6 تا 7 آیلتس با توجه به امتیاز مورد نیاز شما

یادگیری عبارات مفید و استراتژی های ارتباطی برای سرعت بخشیدن به مکالمه آیلتس

ارتقاء سریع مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی ویژه آزمون آیلتس

اطلاع از نقاط قوت و ضعف خود در بخش هایی که نیاز به تمرکز بیشتری دارید

ارتقاء سطح زبانی و اعتماد به نفس برای استفاده از دانش زبانی خود

 • اعتبار بین المللی آزمون آیلتس:

 •  IELTS یک امتحان زبان انگلیسی است که از اعتباری بین‌المللی برخوردار می‌باشد. این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing،Reading،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه ها در تمامی کشورها همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمرهٔ کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه نیز درج می‌شود.
   هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان با توجه به مقطع دانشجو و شرایط تحصیل دانشگاه حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را نیاز دارند. بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد).

 •  اجزای آزمون آیلتس:

 •  نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود. البته نمرهٔ قبولی برای این آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود.
   آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیداری (Listening)، خواندن (Reading)، نوشتن (Writing) و مکالمه (Speaking) تشکیل شده‌است بصورت شفاهی (speaking) و کتبی (Listening, Reading, Writing) در دو روز مجزا برگزار می شود. در روز آزمون کتبی بین قسمت های مختلف امتحان وقت استراحتی وجود ندارد. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و جنرال است که گونه آکادمیک برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.
   نتایج امتحان ، 13 روز پس از پایان یافتن آزمون کتبی اعلام خواهد شد و کارنامه در اولین روز کاری بعد از 13 روز تحویل پست یا داوطلب داده خواهد شد. مسئولان دفتر امتحان اجازه ندارند تا از طریق تلفن،‌ فکس، یا پست الکترونیکی نتایج را به اطلاع داوطلبان برسانند.
   تا ۵ کارنامه برای دانشگاه ها و موسسات مورد درخواست شما بصورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تاریخ امتحان شما یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحانتان سپری شود و یا بیشتر از ۵ کارنامه بخواهید برایتان ارسال بشود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را پرداخت کنید. اکثر دانشگاه ها کارنامه IELTS را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول ندارند.

 •  گونه های آزمون IELTS:

 •  امتحان IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار می‌شود. آزمون آکادمیک یا Academic مخصوص کسانی است که می‌خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند. اما آزمون جنرال یا General Training مخصوص کسانی است که می‌خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت کنند.
   همانطور که گفته شد، در امتحان IELTS، مهارت های Writing،Reading،Listening و Speaking در چهار قسمت جداگانه سنجیده می‌شوند. بخش های Listening و Speaking برای داوطلبان Academic و General Training به روش کاملا مشابهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، هر یک از این دو گروه سوالات جداگانه‌ای در قسمتهای Reading و Writing دریافت می‌کنند. مسئولیت نوع آزمونی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

 •  بخش های مختلف آزمون IELTS:

 • بخشListening
   زمان: حدودا 4۰ دقیقه
   تعداد سوال: دفترچه‌ای حاوی چهل سوال در ۴ بخش
   فایل صوتی در بخش Listening فقط یکبار پخش می‌شود.
   قبل از پخش فایل صوتی فرصت دارید تا سوالها را مرور کنید.
   پس از پایان یافتن هر بخش، فرصت دارید تا جواب های خود را بازبینی نمایید.
   پاسخ ها باید در دفترچه سوالات نوشته شود.
   با پایان گرفتن سی دی, 10 دقیقه فرصت دارید تا جواب ها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید.
   دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد.
   دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک کنفرانس، تشکیل دهنده این بخش ها هستند.

 • بخشGeneral Training Reading
   زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال
   دفترچه حاوی متون که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.
   بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.
   متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آن افراد غیر متخصص است.
   بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است.
   بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است.
   بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.
   برای آشنایی با برخی نکات تست Reading بر روی این لینک کلیک کنید.

 • بخشAcademic Reading
   زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال
   دفترچه حاوی ۳ متن که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.
   بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.
   متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.
   متون جنبه علمی دارند.
   حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی است.
   در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه نامه‌ای کوتاه نیز همراه آن خواهد آمد.
   برای آشنایی با برخی نکات تست Reading بر روی این لینک کلیک کنید.

 • بخشGeneral Training Writing
   زمان: ۶۰ دقیقه
   شما برای دو موضوع متفاوت باید متنی بنویسید.
   در موضوع اول (TASK 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.
   در موضوع دوم (TASK 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

 • بخشAcademic Writing
   زمان: ۶۰ دقیقه
   شما برای دو موضوع متفاوت باید متنی بنویسید.
   در موضوع اول (TASK 1) باید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده‌است، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشائی کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.
   در موضوع دوم (TASK 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر مقاله ای کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

 • بخشSpeaking
   این مصاحبه شفاهی بصورت رو در رو برگزار میشود که زمان آن 15 الی 20 دقیقه و شامل سه بخش است.
   دربخش اول متقاضی باید در مدت زمان 4 الی 5 دقیقه به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علائقش پاسخ دهد.
   سپس در بخش دوم به مدت یک الی دو دقیقه در مورد موضوعی که در اختیارش قرار داده می شود صحبت میکند. قبل از شروع داوطلب به مدت یک دقیقه میتواند در مورد موضوع فکر کرده و مطالب خود را یاداشت نماید. پس از این مدت ممکن است به یک یا دو سوال در مورد همان موضوع هم پاسخ دهد.
   در بخش سوم به مدت ۴ الی ۵ دقیقه با مصاحبه کننده در ادامه موضوعی که در بخش دوم به آن پرداخته صحبت می کند.

 • نکاتی در خصوص آزمون مصاحبه آیلتس (Speaking Exam)
   برای کسب نمره بالاتر در آزمون مصاحبه آیلتس توصیه می کنیم که موارد زیر را برای آمادگی بیشتر مرور کنید:
   1. آزمون مصاحبه آیلتس در فاصله زمانی یک هفته قبل از امتحان تا روز آزمون کتبی انجام میشود که به مراتب به اطلاع داوطلب خواهد رسید. (در بعضی مواقع احتمال برگزاری آزمون بعد از امتحان کتبی نیز می باشد).
   2. به فاصله ۱۰ الی ۱۲ روز قبل از امتحان کتبی، ایمیلی مبنی بر تعیین آزمون مصاحبه شفاهی دریافت خواهید کرد. همچنین بعد از دریافت ایمیل یاد شده، داوطلبان می توانند با کلیک برروی لینک مشخص شده، آزمون مصاحبه خود را با توجه به برنامه شخصی خود انتخاب نمایند.
   3. چنانچه داوطلبان به فاصله 2 روز بعد از ارسال ایمیل, اقدام به تعیین آزمون مصاحبه خود ننماید, مرکز برگزار کننده آزمون اقدام به تعیین آزمون مصاحبه می کند.
   4. دقت داشته باشید, درصورتی که شما بعد از بازه زمانی یاد شده ثبت نام کنید, ایمیل تعیین تاریخ مصاحبه برای شما ارسال نخواهد شد , بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم جهت تعیین تاریخ مصاحبه توسط خودتان,‌ زودتر اقدام به ثبت نام بفرمایید.
   5. لطفاً توجه داشته باشید که هیچ گونه تغییری در زمان آزمون مصاحبه امکانپذیر نمی باشد و داوطلبانی که در تاریخ معین شده حضور نداشته باشند برای آنها وقت مجدد در نظر گرفته نخواهد شد. از متقاضیان عزیز تقاضا میشود 20 دقیقه قبل از شروع امتحان در محل امتحان حضور داشته باشند.
   6. همراه داشتن پاسپورت در روز امتحان مصاحبه الزامی میباشد, در غیر این صورت از شرکت در امتحان ممانعت به عمل می آيد.
   7. مدت زمان این آزمون 15 الی 20 دقیقه می باشد.
   8. این امتحان توسط ممتحن مورد تایید به صورت حضوری انجام گرفته و ضبط میگردد.
   9. به منظور تکمیل مراحل ثبت نام، هنگام مراجعه برای آزمون مصاحبه از هر متقاضی عکس گرفته میشود.

ثبت نام

مطالب مرتبط