عکس صفحه اصلی

توضیحات جامع

اكثر دانشجوياني كه از رشته هاي حقوق و فقه و مباني حقوق اسلامي فارغ التحصيل مي شوند و جهت اشتغال و ورود به بازار كار در پي آنند كه در آزمون ورودي كانون وكلاي دادگستري شركت نمايند .
با توجه به قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت دادگستري مصوب 1376/01/17 كانونهاي وكلاي دادگستري جمهوري اسلامي ايران مكلفند حداقل يكبار در سال ( معمولاً اين آزمون در پاييز هر سال برگزار ميشود ) نسبت به پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت از طريق آزمون با آگهي درجرايد ( معمولاً اين آگهي در شهریور ماه هر سال در روزنامه اطلاعات درج مي گردد) اقدام نمايند. به موجب تبصره ماده يك اين قانون تعيين تعداد كارآموزان وكالت براي هر كانون به عهده كميسيوني متشكل از رئيس كل دادگستري استان، رئيس شعبه اول دادگاه انقلاب و رئيس كانون وكلاي مربوط مي باشد كه به دعوت رئيس كانون وكلاي هر كانون،حداقل يكبار در سال تشكيل و اتخاذ تصميم مي نمايند. به موجب ماده ٢ همان قانون براي اشخاصي پروانه وكالت صادر مي شود كه داراي دانشنامه ليسانس يا بالاتر حقوق يا فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي باشند.

باتوجه به تغییر شکل محتوایی آزمون کارآموزی وکالت در چند سال گذشته و مفهومی تر شدن این آزمون و نظر به اينكه آزمون وكالت به صورت تستي برگزار مي شود و موفقيت در آن علاوه بر دارا بودن بنيه‌ي علمي قوي نياز به مهارت خاص تست زني دارد و توجه به این موضوع که نحوه‌ي تدريس در دانشكده‌هاي حقوق به صورت تشريحي و تفصيلي مي‌باشد بسيار مشاهده شده كه دانشجويان حتي در مقاطع بالاتر از ليسانس عليرغم برخورداري از توانايي علمي بالا نتوانسته اند در آزمون وكالت موفق شوند. از سوي ديگر هر استادي كه قادر به تدريس حقوق در دانشگاه است الزاماً نمي تواند در كلاسهاي آمادگي آزمون وكالت به گونه اي موفقيت آميز به تدريس نكات تستي بپردازد.

آموزش عالی آزاد گام اندیشه بعنوان نماینده رسمی دادآفرین در خراسان و با کمک گروه علمی دادآفرین بر این باور است که کار گروهی به همراه تلاش دانشجو و صد البته آشنایی با مسیر پیش رو و نیز نظم بخشیدن به مطالب آموخته شده در دانشگاه و نیز سنجش منظم علمی دانشجویان می‌تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت در آزمون پیش رو داشته باشد. لذا با فراهم نمودن همه این پیش نیاز‌ها با استفاده از تخصصی ترین گروه‌های کاری مشغول خدمت رسانی به متقاضیان می‌باشد.

برخی امکانات آزمون‌های دادآفرین

- بالاترين جامعه آماری در آزمون‌هاي آزمايشي وکالت کشور

- دريافت كارنامه در كمتر از پنج دقيقه پس از برگزاري آزمون

- شیوه طراحی سوالات به روش هوشمند به همراه سیستم آنالیز هوشمند

- امكان شركت در آزمون به صورت حضوري يا اينترنتي به انتخاب دانشجو

- شيوه جديد در نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي در كشور

- مشاوره با رتبه‌های برتر آزمون‌های حقوقی سال‌های قبل آزمون


ویژگی های آزمون آزمایشی طبقه بندی شده

منابع و بودجه بندی آزمون‌هاي گام نخست آمادگی آزمون کارآموزی وکالت سال 1401

منابع و بودجه بندی آزمون‌هاي آزمايشي آمادگی آزمون کارآموزی وکالت سال 1401

جدول زمانبندی شروع آزمون‌های آزمایشی طبقه بندی شده وکالت مؤسسه دادآفرین سال 1401

کلینیک تخصصی مشاوره تحصیلی و پشتیبانی آموزشی

شرایط و ضوابط استفاده از تخفیفات آموزشی


مطالب مرتبط