عکس صفحه اصلی

توضیحات جامع

معرفی دوره

زبان فرانسوی, از زیباترین و غنی ترین زبانهای خارجی و یک وسیله ی مطمئن ارتباطی در سطح جهان است . فراگیری زبان فرانسه یادگیری زبانهای دیگر از جمله اسپانیایی و ایتالیایی را آسان می سازد همچنین به دلیل وجود واژگان مشترک بسیلر بین زبان فرانسه و انگلیسی فراگیری این زبان را نیز آسان می سازد. فرانسه زبان مادری میلیون ها شهروند فرانسوی ، سوئیسی ، بلژیکی ، کانادایی و آفریقایی است. ادبیات فرانسه با صدها شاعر و نویسنده تراز اول ، مورد توجه پژوهندگان سراسر دنیاست. فرا گرفتن این زبان دشوار نیست. شما هم میتوانید با اندکی صرف وقت و برنامه منظم این زبان را یاد بگیرید.

زبان فرانسه يك زبان بسيار رومانتيك و شاعرانه است و بر خلاف اكثر زبانهاي ديگر داراي لحني خوش و آهنگين در هنگام شنيدن و صحبت كردن مي باشد.

کشور فرانسه از سابقه پژوهشی ، توسعه فناوری و خلاقیت فرهنگی در بالاترین سطح جهانی بهره می گیرد. هرساله کشور فرانسه حدوداً میزبان 260000 دانشجوی خارجی است. کشور فرانسه دارای 350مرکز آموزش عالی دولتی و خصوصی است. دارای 83 دانشگاه و 200 مدرسه عالی مهندسی و 200 مدرسه عالی مدیریت بازرگانی و 120 مدرسه عالی دولتی هنر و 20 مدرسه معماری است.

 فرانسه رتبه سوم را در پذیرش دانشجویان خارجی در جهان داراست. تحصیل در دانشگاههای فرانسه رایگان است.

نظام آموزشی دانشگاهی فرانسوی:
 لیسانس، مستر ، دکتری
 نظام دانشگاهی فرانسه هماهنگ با برنامه آموزشی مشترک با دیگر کشورهای اروپایی برنامه ریزی شده است . در فرانسه آموزش دانشگاهی براساس نیمسال سازماندهی و سال تحصیلی از دو نیمسال تشکیل شده است که تقویم آن به شکل زیر است:
 نیمسال اول : از ابتدای اکتبر تا پایان ژانویه
 نیمسال دوم : از ابتدای فوریه تا پایان ماه می
 هر نیمسال تحصیلی دارای 30 واحد اعتباری است.
 مدرک لیسانس شامل 6 نیمسال و جمعاً 180 واحد اعتبار
 مدرک مستر: شامل 4نیمسال و 120 واحد اعتبار

آموزش زبان فرانسه
سطح A1: مبتدی
 سطحA2 :نیمه مبتدی
 سطح B1 : متوسط
 سطحB2: متوسط پیشرفته
 سطح C1: پیشرفته
 سطح C2 : تسلط کامل
 B1برای تحصیل در رشته های علمی مهندسی
 B2 برای تحصیل در رشته های علوم انسانی

مدارک زبان :
 برای ارزشیابی میزان آشنایی به زبان فرانسه چندین آزمون وجود دارد .
 غالباً برای ورود به دانشگاههای فرانسه گذراندن مدرک یکی از این سه آزمون خواسته میشود

ثبت نام

مطالب مرتبط