عکس صفحه اصلی

توضیحات جامع

معرفی دوره مدیریت راهبردی صادرات DBME

پيشرفتهاي اقتصادي و صنعتي در چند دهه اخير، نياز به دستيابي به بازارهاي جديد و افزايش چشمگير رقابت هاي بين المللي سبب گشته تا حضور در اين بازارها با توجه به روابط حاكم بر آنها از پيچيدگي خاصي برخوردار گردد و مدیرانی موفق هستند که بتوانند از علم روز مدیریت به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنند. در همین راستا مؤسسه آموزش عالی آزاد گام اندیشه دوره ای را با عنوان مدیریت راهبردی صادرات بین الملل DBME منطبق بر سر فصلهای آموزشی و به روز کشور برگزار می نماید. هدف از این دوره آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی داخلی و بین المللی، خصوصا واحدهای مرتبط با صادرات و واردات، افزایش مهارت و توانایی دانش پذیران در شناخت مسائل مبتنی بر بازارهای بین المللی، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به مشکلات بازار شناسی و ورود به بازار، توسعه بازار و انطباق فرهنگی می باشد. دوره مدیریت راهبردی صادرات بین الملل  DBMEبه گونه ای طراحی شده است که مدیران با فراگیری مهارتهای رهبری در جهت ارزیابی راه­­حلهای مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات اتخاذ شده اقدام نمایند.


مزیت های دوره مدیریت راهبردی صادرات DBME

امکان عقد قرداد با شرکت های بین الملل

امکان صادرات و واردات محصولات و مواد اولیه

امکان دریافت مجوزات و کارت بازرگانی بین المللی

امکان توسعه کسب و کار و استاندارد سازی آن با قوانین بین الملل

همکاری با شرکای خارجی

همکاری با شرکت های خارجی و افزایش فروش برون مرزی


آینده شغلی مدیریت راهبردی صادرات DBME

فارغ التحصیلان این رشته با اطلاعات وسیعی که در زمینه های مختلف بازارگانی و بازاریابی بین الملل، روابط انسانی و امور مالی و اقتصادی پیدا می کنند، به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقات بازار که امروز برای موسسات بزرگ اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند. اما از این نکته نبایستی غافل شد که تنوع دروس ارائه شده و فاصله آن تا مباحث عملی و کاربردی، آینده را برای فارغ التحصیلانی که قصد دارند مستقیما وارد حوزه بازاریابی و فروش شرکتها شوند، دشوار می سازد. بنابراین این وظیفه به عهده خود دانش آموختگان می باشد که در کنار ارتقاء سطح علمی خود، نگاه ویژه ای به محیط کسب و کار داشته باشد. البته پاپیروس به این دانشجویان توصیه می کند اگر قصد دارند در بازار داخل کشور فعالیت نمایند، حتما دانشجویان بازاریابی را حتی به صورت مقطعی، در عمل بچشند و به قول بازاریابان کهنه کار " طعم نه شنیدن و روشهای مقابله با آن " را بیاموزند. چیزی که فقط و فقط از طریق کسب تجربه عملی امکانپذیر است. اما اگر می خواهند در بخشهای بین الملل شرکتها وارد و مشغول شوند، تسلط به زبان های متعدد، کمی جسارت و روابط عمومی بالا، مورد نیاز است که می تواند شانس آنها را افزایش داده و شاید حتی متقاضیانی برای جذب آنها به سراغشان بیایند.


ارزيابي در طی دوره

- در پايان از دروس در تاريخ هاي مشخص شده، از دانشپذيران آزمون به عمل مي آيد که نمره نهایی شامل نمره کتبي و نمره پروژه مي باشد.

- حداقل نمره قبولي در هر درس 16 مي باشد.

- حداکثر میزان غیبت مجاز در هر دوره 3 جلسه برای هر سرفصل می باشد.


شرایط اخذ گواهینامه پایان دوره

- کسب حداقل نمره 16 از ميانگين دروس ارائه شده در دوره

- ارائه ی پروژه پژوهش محور پاياني (در ترم آخر) با کسب حداقل نمره 18 به همراه تأییدیه اساتید راهنما

- حضور مستمر در دوره (با احتساب میزان غیبت های مجاز)

- رعایت کامل آیین نامه ها و ضوابط دانشگاه و همچنین آیین نامه و ضوابط مربوط به برگزاری دوره که قبلاً به روئیت و تأیید دانشپذیر رسیده است.

- تسويه حساب کامل مالی

مدت زمان و محتوی دوره

مدت زمان دوره مدیریت راهبردی صادرات DBME شش ماه بوده، که شامل سه پودمان بصورت حضوری به انضمام یک پودمان بصورت نیمه حضوری (جهت ارائه پروژه پايانی) در مجموع به مدت 400 ساعت آموزشي می باشد.

زمان تشکیل کلاس ها

کد معمولی (سالانه - روزهای اخر هفته)

کد فشرده( بیشتر ویژه متقاضیان صنعت و بازرگانی و شاغلین می باشد)

کد برون سازمانی( با توجه به زمان مورد نظر آن سازمان برگزار میگردد)

سایر کدها (جهت کسب اطلاع از تاریخ و زمان برگزاری با واحد آموزش تماس بگیرید)

محتوی دوره

دروس در چهار دسته بندی می باشند. که 30 درصد دروس تئوری و 70 درصد بصورت عملی می باشد.

دروس اصلی و پایه

دروس تخصصی

دروس اختیاری

سمینار/ پروژه/ کارورزی/ پایان نامه

دروس دوره

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

تئوریهای مدیریت پیشرفته

تحلیل آماری

مدیریت استراتژیک پیشرفته

بازارشناسی و مسائل بازاریابی

مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته

حسابداری مدیریت

تحقیق در عملیات پیشرفته

اقتصاد مدیریت

سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته

حقوق بازرگانی بین المللی

مدیریت صادرات و واردات

سازمانهای پولی و مالی بین الملل

سمینار در مسائل بازرگانی بین المللی


مطالب مرتبط