عکس صفحه اصلی

توضیحات جامع

معرفی دوره

هوش تجاری در حال حاضر یکی از پرکاربردترین مفاهیم در دنیای کسب و کارهای ایرانی و خارجی است. متخصصین هوش تجاری با استفاده از ابزارها و تحلیل‌ها روی داده‌های موجود در سازمان و کسب و کارها، به مجموعه‌ای از دانش و نگرش نسبت به وقایعی که در کسب و کار رخ داده است می‌رسند و به تصمیم‌گیری مدیران برای نقشه راه پیشرفت در آینده کمک کنند. متخصصین هوش تجاری قابلیت تحلیلگری سیستم را در سطح بالایی دارند و بهترین افراد برای کمک به مدیران ارشد سازمان‌ها و کسب و کارها در بهبود سازمانی و افزایش سودهی می‌باشند.

هوش تجاری معنای بسیار گسترده‌ای دارد. این سیستم بیشتر به عنوان “مجموعه ای از ابزارها، فناوری ها و محصولات نرم افزاری” شناخته می شود که به منظور جمع آوری داده ها از منابع مختلف، یکپارچه سازی، تجزیه و تحلیل آنها و نهایتا به اشتراک گذاری شان مورد استفاده قرار می گیرند. هوش تجاری فرایندی است که از طریق آن شرکت ها از استراتژی ها و فناوری هایی برای تجزیه و تحلیل داده های فعلی و تاریخی و با هدف بهبود تصمیم گیری استراتژیک و ارائه مزیت رقابتی استفاده می کنند.

سیستم های هوش تجاری فعالیت هایی نظیر جمع آوری داده، ذخیره سازی داده، و مدیریت دانش را با تجزیه و تحلیل داده ها ترکیب می کنند تا بتوانند داده های پیچیده را به اطلاعات عملی و معقول تبدیل نمایند. این اطلاعات برای پشتیبانی از تصمیم گیری های موثر، استراتژیک و عملیاتی استفاده شود.

مخاطبان این دوره

کلیه رشته‌های تحصیلی مهندسی و مدیریت

علاقمندان به تحلیل کسب و کار

علاقمندان به مباحث هوشمندسازی کسب و کار

مدیران پروژه استقرار سیستم‌های هوش تجاری

صاحبان کسب و کارهای داده محور

کارشناسان و مدیران میانی سازمان‌های خصوصی و دولتی

علاقمندان به راه اندازی یا اشتغال در استارتاپ ها

فارغ التحصیلان که به دنبال کسب مزیت رقابتی در بازار کار هستند

سرفصل‌های دوره

1 -علت استفاده از شاخص کلیدی عملکرد و تعریف

KPI- 2 -شاخص های کلیدی عملکرد حوزه مشتریان 

3 -شاخص های کلیدی عملکرد مالی 

4 -شاخصهای انبار و تولید و عملیات 

5 -شاخص های کلیدی خدمات پس از فروش 

6 -شاخص های کلیدی عملکرد منابع انسانی 

7 -شاخص های کلیدی عملکرد بازاریابی و فروش

ثبت نام