عکس صفحه اصلی

توضیحات جامع

هدف دوره

دانشپذیران دوره آموزشی مدیریت امور شهری در طول تحصیل خود با مفاهیم گوناگونی در حوزه های مختلف، از شهرنشینی و شهرسازی گرفته تا جامعه شناسی و حمل و نقل آشنا خواهند شد.فعاليتهای مختلف اقتصادي و توليدي در کشور ما يکي از مصاديق اسراف در مصرف انرژی در جهان به شمار مي‎رود. ابتدايي‎ترين تمهيدات در جهت صرفه‎جويي در اين زمينه جهشي عظيم در اقتصاد کشور را مي‎تواند موجب گردد. يکي از بخشهاي مهم در اين زمينه طراحي و ساختمان‎سازي است که با بکارگيري فنون طراحي و ساخت مي‎توان صرفه‎جويي قابل توجهی در مصرف انرژي داشته و در نتيجه آلودگي ناشي از آن را نيز به ميزان زيادی کاهش داد.

در عصر جدید، پیشرفت روزافزون جوامع، مفهوم مشارکت را به تمامی عرصه‌های زندگی اجتماعی بسط داده است. مشارکت از الزامات زندگی شهری است و هنگامی تحقق می‌یابد که شهرنشینان از حالت زندگی فردی در آمده و با احساس مسئولیت جمعی به شهروند بدل شوند. در جوامع پیشرفته، مشارکت در امور شهری نهادینه شده و در آن حقوق و تکالیف شهروندان مشخص شده است. مدیریت شهری،‏ بازتابنده‎ی نگرش حاکم بر تنظیم روابط شورا و شهرداری و مهم‌تر از همه،‏ بیانگر میزان مشارکت و قدرت اجرایی است. هدف از این رشته عبارت است از تربیت کادر متخصص جهت نگهداری، اداره و توسعه فضاهایی که برنامه ریزان شهری ایجاد می‌نمایند.پ

دوره مدیریت امور شهری یک دوره ی کاملا تئوری درقالب بسته های آموزشی فیزیکی و محتوای آنلاین. یک میانبر واقعی برای صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه.

مدیريت یعنی کار کردن با افراد و گروهها برای رسیدن به مقاصد سازمان. وظایف مدیريت عبارتند از برنامه‌ريزی، سازماندهی، نظارت و انگیزش. تمامی این وظایف برای مدیريت شهری نیز متصور است. مدیريت شهری باید برای شهر برنامه‌ريزی کند، فعالیتهای شهر را سازمان دهد، بر فعالیتهای انجام شده نظارت کند، حتی برای انجام بهینه امور، انگیزش لازم را در سازمان مدیریت شهری ؛ سایر نهادها ؛ بخش خصوصي و شهروندان ایجاد نماید

از مهمترین ویژگی‌های دوره مدیریت امور شهری میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

• آشنایی با ایجاد فضاهای بهتر شهری

• درک و فهم صحیح فرآیندهای شهری

• ارتقاء سطح دانش با ایجاد زبانی مشترک برای ارتباط با متخصصان برنامه‌ریزی

• آشنایی با نحوه ایجاد توانایی

سرفصل ها:

۱-آشنایی با مفاهیم مدیریت و مدیریت شهری

 ۲-مبانی سازمان و مدیریت

 ۳- برنامه ریزی مدیریت شهری

 ۴- جغرافیای شهرها

 ۵-حقوق شهری و قوانین شهرسازی

 ۶-مفاهیم توسعه و توسعه پایدار شهری

مخاطبان و شرایط پذیرش دوره

مخاطبان این دوره اکثرا دانش آموختگان علوم پایه، فنی_مهندسی و اشخاصی با تجربه کاری هستند. همچنین هدف آن ها کسب دانش مدیریتی موردنیاز جهت اداره بهتر کسب و کار خود می باشد. این افراد می توانند به مدیران سازمان های خدماتی و مدیریتی در سطوح مختلف مشاوره دهند. دوره مدیریت شهرسازی برای تمامی کسانیکه که به عنوان های زیر فعالیت میکنند می تواند بسیار مفید واقع شود :

مسئولان و مدیران امور شهری

اعضا و شوراهای شهر

کارشناسان و مشاورین شهرسازی

معماران و پیمانکاران

کارآفرینان مرتبط با مسائل شهری

شرایط ورود به دوره:

حداقل کارشناسی یا داشتن 5 سال سابقه کار اجرایی          

ثبت نام